V prvních volbách, do kterých jako Budoucnost jdeme, kandidují naši členové v různých koalicích na šestnácti místech České republiky. Všude chtějí hájit sociální a ekologickou politiku, chtějí zabránit pravicovým stranám v krizi škrtat a nechat na holičkách všechny, kromě nejbohatších.

Ve Slaném kandiduje do komunálních voleb Budoucnost společně s místním sdružením nezávislých kandidátů NAŠE MĚSTO. Lídrem této kandidátky je jeden z nejzkušenějších slánských zastupitelů a člen Hnutí Budoucnost,  dr. Ladislav Peška. Vedle něj pak na této kandidátce  najdeme i řadu dalších levicových osobností i členů levicových stran, které ve Slaném působí.

Koalice se chce zaměřit především na dokončení velkých investičních akcí, které byly zahájeny již v tomto volebním období – výstavbu nové sportovní haly, rekonstrukci koupaliště či dokončení obnovy parku v Benaru. Zároveň však chce reagovat na současné aktuální výzvy – využitím fotovoltaiky uspořit náklady na elektrickou energii, využíváním dešťových vod napomoci hospodaření s vodou ve Slaném, které patří k nejsušším oblastem České republiky.

Jedničkou na kandidátce Budoucnost pro Neratovice je náš člen Pavel Šanda. A pro následující čtyři roky má velké plány. “V příštím volebním období se Budoucnost pro Neratovice chystá zahájit výstavbu městských bytů a komunitních zahrad v lokalitě V Trativodech. Chceme také provést změnu územního plánu, která zachová zahrádkářskou kolonii za Kojetickým potokem. Modernizovat chceme odpadové hospodářství, zejména zavedením kompostování biologického odpadu, ale také zrušením poplatku za svoz odpadu.” říká.

Další kandidátkou kterou Budoucnost podporuje a na které najdete našeho člena Ing. arch. Jana Hanzlíka je Volba pro Teplice ! Ta již dvě volební období tvoří úspěšnou opozici vládě ODS a ostatních podnikatelských projektů. Programové body na kterých se shodujeme jsou městské byty pro potřebné, lepší prostředí na sídlištích, větší zapojení občanů do plánování jejich okolí a územní plán s menším vlivem developerů.

V komunálních volbách

V podzimních komunálních volbách se budou o hlasy voličů ucházet i členové Budoucnost Hradce Králové na kandidátce Změna pro Hradec a Zelení. Progresivní kandidátku tak posílí mladí a aktivní lidé, kteří chtějí nejen ve svém bydlišti prosazovat sociální a ekologickou politiku. Věkový průměr kandidujících členů Budoucnosti je 20 let. V příštím volebním období chtějí mimo jiné prosadit vznik participativního rozpočtu, výstavbu městských bytů či zřízení městské developerské společnosti.

Další kandidátka, která by neměla ujít vaší pozornosti, je koalice Pirátů, Zelených a Budoucnosti s názvem Jilemnice budoucnosti. Je složená z mladých lidí, kteří chtějí vytvořit z Jilemnice příjemné místo k životu pro všechny. Zaměří se například na transparentnost rozhodovacích procesů, zpřístupňování cyklodopravy nebo efektivnější čerpání z evropských fondů. To vše, aby se mladí chtěli do Jilemnice po škole vracet a aby se starším občanům a občankám žilo pohodlněji.

Nekandidujeme jen ve městech, ale také v menších obcích. Další kandidátka kterou podporujeme je Budoucnost Horních Domaslavic a najdete na ni našeho místopředsedu Tomáše Dinkova. Tématem těchto voleb je pro ně rozvoj obce například prostřednictvím komunitní energetiky. Obec pod jejich vedením by s pomocí národních a evropských fondů chtěla vybudovat nejen fotovoltaické panely na svém majetku, ale také síť pro sdílení přebytků ze soukromých. Chtějí postavit obecní školku a hřiště pro teenagery, řešit problémy se slabým internetem a také zajistit lepší dopravní spojení s vedlejšími obcemi, kam jezdí místní děti do škol. Horní Domaslavice jsou pro ně obec kde chtějí žít kvalitní život a ne jen tam jezdit přespávat po práci.

Jedním z výsledků naší spolupráce s hnutím Občané městu, město občanům je další kandidátka, kterou podporujeme.
V Jirkově najdete na druhém místě kandidátky OMMO jednoho z našich místopředsedů Alexandra Olaha. Chce prosazovat sociální a ekologickou politiku, programy dostupného bydlení občanům, dostupné sociální služby pro rodiny s dětmi a podporu komunitního a spolkového života nebo úpravu vyhlášky o odpadovém hospodářství v Jirkově. Také by se rád podílel na úpravě dopravní obslužnosti v Jirkově, kde je společná MHD s městem Chomutov.
Budoucnost najdete i na dlším místě na severní Moravě, kde v ostravském městském obvodu Mariánské Hory a Hulváky vede kandidátku číslo 12 členka Budoucnosti Eva Lehotská. Ta je známá nejen tím, že vyloučenou ostravskou osadu Bedriška, přetvořila v místo klidného soužití navzdory úřadům i původním svárům. Za to získala v roce 2019 cenu Via Bona za dobré sousedství. Ve svém volebním programu klade veliký důraz na sociální jistoty občanů, dostupnost a kvalitu bydlení v MH a H za cenově přijatelných a transparentních podmínek, na mezigenerační soudržnost a dobré sousedské vztahy.

V Praze kromě třinácti lidí nominovaných Budoucností na magistrátní kandidátku koalice Solidarita, kandidujeme v koalicích i v šesti městských částech.

V koalicích, jako třeba s ČSSD na Praze 3 pod názvem Praha 3 sobě, nebo jako nezávislí na kandidátkách na Praze 2 Dvojka solidární a zelená, na Praze 6 Solidarita pro Prahu 6 a také na Praze 4, 8 a 10.