V České republice je momentálně vedeno téměř 4,5 milionů exekucí na fyzické osoby. Exekucím tak přímo čelí 719 tis. lidí, v průměru jich mají na krku šest a exekuční krize celkem skrze rodiny zasahuje dva miliony lidí v České republice. My je ale nevidíme jako čísla ve statistikách, protože za každým výkonem exekuce se skrývá konkrétní člověk a konkrétní rodina, kterou tíže českého exekučního systému drtí a znemožňuje jí žít důstojný život. 

Odmítáme, aby se na dlužnících nadále přiživovali soukromí exekutoři, kteří dokáží dluh leda znásobit a svými predátorskými praktikami ničí osudy našich nejbližších. Žádáme proto co nejrychlejší zrušení výkonu soudních exekucí formou svobodného povolání a převedení všech exekučních výkonů pod českou justici, státní soudní vykonavatele a správní orgány v rámci správních a daňových exekucí. 

Dnes jsme spustili kampaň za zrušení soukromých exekutorů. Společně tento požadavek prosadíme a zastavíme tak výnosný byznys s lidskými osudy. Zároveň chceme lidem v exekucích nabídnout pomocnou ruku a podporu, aby věděli, že v tom nejsou sami. Společně ukončíme exekuční krizi v naší zemi.

Přečtěte si další informace a podepište petici na https://www.exekuce21.cz/

Aktuální informace můžete sledovat i na facebookové stránce Zrušme soukromé exekutory nebo také na twttieru @konec_exekuci