Dnes uběhlo 20 let od zavedení exekučního řádu, který umožnil vznik nelítostného obchodu s dluhy a podnikatelé jako Juraj Podkonický, Dalimil Mika nebo Robert Runták u nás vytvořili ráj soukromých exekutorů . Z pokuty za parkování v řádu stovek korun vykouzlí několikatisícový dluh, z půjčky na novou pračku pak desítky tisíc a z neschopnosti splácet, třeba kvůli ztrátě zaměstnání, pak i stovky tisíc a dům prodaný v aukci. Kupčení s dluhy denně ožebračuje statisíce lidí – v České republice je nyní vedeno skoro 4.5 milionu exekucí vůči fyzickým osobám.

Na dnešek připadá Svátek práce, den oslav všech pracujících. Ale opravdu mají lidé v exekucích co slavit? Současný systém je hodil přes palubu a soukromí exekutoři okolo nich krouží jako žraloci. V exekucích prakticky nejde legálně a důstojně pracovat. Lidé se musí spoléhat na ústní dohody, že peníze dostanou na ruku, protože z nezabavitelné částky nemají šanci vyžít, natož uživit rodinu.

Tomuto byznysu s lidskými osudy, který poznamenává dlužníky, jejich rodiny a nepřímými následky i zbytek společnosti odmítáme dál přihlížet! Soukromé exekutory zrušíme a celou jejich agendu převedeme pod stát. Jen tak můžeme začít napravovat 20 let nespravedlnosti. 

Pomůžete nám? Podepište naši petici na www.exekuce21.cz a sledujte aktuality na Facebooku Zrušme soukromé exekutory a twitteru @konec_exekuci.